badania, Szczepienia, szczepienia ochronne, wyniki     |     12.05.2016     |    
    |    

PONAD 90% RODZICÓW POPIERA SZCZEPIENIA – NAJNOWSZE WYNIKI BADAŃ

Badania, przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w kwietniu 2016 roku, wśród rodziców dzieci w wieku 0-6 lat pokazują, że większość  ankietowanych popiera szczepienia.

Wg badania 92% rodziców popiera ideę szczepień i regularnie szczepi swoje dzieci. 6% rodziców, którzy  w teorii nie są zwolennikami szczepień, na ogół  i tak szczepi swoje dzieci, a tylko 1% jest definitywnie przeciwny i uważa, że wykonywanie szczepień ochronnych nie jest konieczne. Zaledwie 16% respondentów obawia się prawnych konsekwencji nieszczepienia dzieci.

Szczepienia, które ankietowani wskazywali jako najważniejsze to szczepienia z obowiązkowego kalendarza szczepień (76%), w następnej kolejności respondenci wskazywali dodatkowe szczepienia przeciw pneumokokom (56%), rotawirusom (54%) i ospie wietrznej (51%).

Optymistyczne są również dane na temat tego skąd rodzice czerpią informację o szczepieniach. 75% rodziców jako źródło wiedzy wskazuje lekarza, 36% pielęgniarki, a 33% znajomych i rodzinę. 25% czerpie wiedzę na temat szczepień  z internetu. 

Badania zostały przeprowadzone w dniach 15-20 kwietnia na próbie 500 rodziców za pomocą ankiet online.

Szczegółowe informacje na temat badania  http://www.rynekaptek.pl/farmakologia/badanie-1-proc-pytanych-neguje-koniecznosc-szczepien-ochronnych,13693.html

PARTNERZY

Akcję społeczną „Zaszczep się wiedzą” wspierają:

PATRONI MEDIALNI