grypa, ministerstwo zdrowia, Szczepienia, szczepienia ochronne, szczepionka     |     11.04.2016     |    
    |    

Warto sczepić się przeciw grypie – rozmowa z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem

Chociaż do sezonu grypowego pozostało jeszcze kilka miesięcy, Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł już teraz zadeklarował swoje poparcie dla akcji szczepień.

„Szczepić powinni się wszyscy, którzy rozsądnie myślą o swoim zdrowiu i życiu” –  powiedział w rozmowie Minister, oświadczając, że będzie pracował nad zmianą świadomości społecznej w zakresie szczepień, by jak najwięcej Polaków zachęcić do szczepienia jeszcze przed szczytowym okresem zachorowań.

Minister Zdrowia podkreślał, jak ważne jest regularne szczepienie całego społeczeństwa, a w szczególności grup podwyższonego ryzyka, m.in. kobiet w ciąży, osób starszych i pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe. Warto wykonywać szczepienia, aby nie zarażać swoich bliskich i zmniejszyć ryzyko ciężkich, a nawet śmiertelnych powikłań.

Minister zapowiedział, że dużą uwagę będzie przywiązywał do szczepień pracowników służby zdrowia, którzy z uwagi na charakter swojej pracy są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Podkreślił, że szczepiąc się przeciwko grypie pracownicy medyczni chronią nie tylko siebie, ale również swoich pacjentów.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Panem Ministrem Konstantym Radziwiłłem.

PARTNERZY

Akcję społeczną „Zaszczep się wiedzą” wspierają:

PATRONI MEDIALNI